«Այո»-ի քարոզարշավի շրջանակներում ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Վայոց Ձորում հանդիպման ժամանակ ամբիոնից բավականին կոշտ հայտարարությամբ էր հանդես եկել.
«Էսօր կան մարդիկ, որոնց, այո՛, հեղափոխությունից հետո շատ հանգամանքներով բերել, պաշտոններ ենք տվել ու վստահել, պարզվում ա՝ դրանց էլ ա դուր եկել օտարերկրյա կոշիկների համը: Ու երկրի բարձրագույն պաշտոնյաները, վարչապետի թիկունքում, ըստեղ-ընդեղ կոշիկներն են լիզել օտարերկրացիների»,- Վայքում նախընտրական հանդիպման ժամանակ հայտարարեց Նիկոլ Փաշինյանը: «Էդ լիզելու համար ա, որ վզակոթերին տալով՝ տվել-հանել եմ գործից, ու հիմա եկել, քաղաքական գործիչ են խաղում: Տո ա՛յ դուրսպրծուկներ, վզակոթերիդ ուտելու եք, ոնց սկսել եք սերժերի հետ, տենց էլ ավարտելու եք»,- ասել էր Փաշինյանը:
Ու՞մ էին ուղղված խոսքերը, արդյոք ԱԱԾ նախկին պետի մասին էր խոսում Նիկոլ Փաշինյանը, եթե այո, ապա ինչու՞ նա չի կարողանում վերջինիս մասին մտքերից ձերբազատվի: Այս հարցերի շուրջ խոսել ենք քաղաքական գործիչ Գուրգեն Եղիազարյանի հետ: