«Ես կողմնակից եմ, որ աշխատավարձերը բարձրանան, ընդ որում, ոչ միայն այն անձանց, այն ոլորտների, որոնց պարգեւավճար են տվել, այլ ամբողջ ժողովրդի աշխատավարձերը բարձրանան: Կոռուպցիայի դեմ պայքարից որ այդքան շատ են խոսում, խոսում, խոսում, ես ընդհանրապես, չեմ գտնում, որ դպրոցի տնօրենին, մանկապարտեզի վարիչին, նմանատիպ հազարավոր մարդկանց պատժում են: Իսկական կոռուպցիոներներին պետք է դատեն, որոնք այս երկիրն ամբողջությամբ օֆշորներում գրանցել ու թալանում են: Հիմա եթե դուրս գաք փողոց, հոգեկան հիվանդանոց մտնեք, հարցնեք՝ ով էս երկիրը թալանեց, ձեզ մի քանի անուն կասեն»,- ԱԺ-ում լրագրողների հետ զրույցում նշեց ԲՀԿ խմբակցության պատգամավոր Վարդան Ղուկասյանը՝ հավելելով, որ կարելի է գտնել ճանապարհը, թե ոնց կարելի է միջոցներ գտնել:
«Թողել են գել ու գազանին, ընկել են բանի հետեւից: Այ դրանցից սկսեք: Նայեք, թե ամբողջ ընդերքն ում ձեռքին է, այդ ռազմավարական նշանակություն ունեցող, շահույթ հետապնդող կառույցները: Ովքեր են դրանց տերերը, չեմ ասում այդ մարդկանց բանտարկեն, վարցնեն դարձնեն պետական սեփականություն, երկրի բյուջեն 3-4 անգամ ավելացնեն, մարդկանց վարդի պես պահեն: Ուրիշ բան չկա էս երկրում անելու»,-ասաց ԲՀԿ-ական պատգամավորը: