«Իմ քայլ»-ը մբակցության պատգամավոր Սիփան ՓաշԱնդրադառնալով այդ նվիրատվությունների հետ կապված կոռուպցիոն ռիսկերին, որի մասին բարձրաձայնում են Երևանի ավագանու «Լույս» խմբակցության անդամները, Ս. Փաշինյանը նկատեց՝ ավագանու ընդդիմադիր անդամները, 8 ամիս է՝ «լեղապատառ» բարձրաձայնում էին, որ Երևանի աղբը չեն մաքրում:
«Երևի հիմա արդեն վատ են զգում, քանի որ ասելիք այլևս չկա՝ Երևանում աղբ չկա: Այն ժամանակ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության ղեկավարի մակարդակով այդ աղբի թեման էին շոշափում, իսկ սեպտեմբերի վերջից սկսած՝ աղբի թեմայով որևէ մեկը որևէ բան չի ասում: Երևի անհանգստացել են, թե ինչպես կարող են ասելիք չունենալ, և փորձում են այս ամենից, ինչպես կասեր դասականը՝ բոլոլա սարքել»,- սսաց պատգամավորը:
Ըստ նրա՝ նվիրատվությունների հետ կապված բոլոր հարցերին քաղաքապետն արդեն պատասխանել է, ուստի այլևս կարիք չկա ևս մեկ անգամ անդրադառնալու այդ թեմային: