«Ոստիկանությանը գաղտնալսելու լիազորություններով օժտելն անհրաժեշտություն է». Արմեն Խաչատրյան (video)
«Բոլոր ռիսկերը հաշվի ենք առել, շարունակում եմ պնդել, որ դա այդպես պետք է լինի, եթե այդպես չլինի, ապա լուրջ ռիսկեր կունենանք: Նախագծին հանձնաժողովում դրական եզրակացություն են տվել, նման լուրջ քննադատություններ չեն եղել, նույնիսկ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության գործընկերներն են պաշտպանում: Կարծում եմ՝ այդ ամենն այն բանի հետևանք է, որ բոլորն ընդունել են հիմնավորումները և կարծում են, որ նման միջոցներով պետք է ոստիկանությանն օժտել, դա անհրաժեշտություն է»,- լրագրողների հետ զրույցում ասել է «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Արմեն Խաչատրյանը՝ անդրադառնալով իր բերած նախագծին:
Հիշեցնենք, որ ԱԺ պաշտպանության և անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովը նոյեմբերի 29-ին կայացած նիստի ժամանակ դրական եզրակացություն է տվել «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Արմեն Խաչատրյանի ներկայացրած «Օպերատիվ-հետախուզական գործունեության մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություններ կատարելու մասին նախագծին: Ըստ այդ օրինագծի՝ Ոստիկանությունն օժտվելու է որոշակի լիազորություններով, որն ունի ԱԱԾ-ն, այն է, օպերատիվ-հետախուզական գործողությունների ժամանակ կարողանալ գաղտնալումներ իրականացնել:
դիտվել է 292 անգամ
30 տարի ադրբեջանցիներ ՀՀ մուտք չէին գործել, զիջումներով «խաղաղություն» չկար․ Տոնոյանը՝ Ալեքսանյանին Ռուսաստանն ու Ուկրաինան չեն ցանկանում պատերազմել․ ԱՄՆ նախագահի հատուկ բանագնաց Փաշինյանի այցելած պատարագին հնչել է Վեհափառի անունը, ոչինչ չի զեղչվել. Իսահակ Վարդապետ Գեներալ Ալեքսեևի դեմ մահափորձի պատվիրատուները Ուկրաինայի հատուկ ծառայություններն են․ ՌԴ ԱԴԾ «Դեմոկրատական այլընտրանք» կուսակցությունն ընտրություններին կմասնակցի ԲՀԿ–ի հետ Նոր իշխանություն է գալու, վերականգնվելու է արդարությունը, լինելու է փոխհատուցում․ Արցախի պետնախարար Հաղթանակ կամրջի տակ՝ Հրազդան գետում, տղամարդու դի է հայտնաբերվել Մահացել է Աջափնյակի կրակոցներից վիրավորներից մեկը Գյումրեցի տիկնոջը մեկ ամսով կալանավորեցին. Կարապետ Պողոսյան Տպավորություն է` իշխանությունը դիտավորյալ աչքաթող է արել կրիմինալ վիճակը Արմավիրի մարզպետը կռիվ է տալիս «Փառքի անկյունի դեմ», հերոսների նկարները աղբանոցում են․ Շահումյանի բնակիչն ահազանգում է Շենգավիթում բախվել են ավտոմեքենաներ․ 4 վիրավորից մեկն անչափահաս է «Opel»-ը Զովունի-Եղվարդ ավտոճանապարհին դուրս է եկել երթևեկելի գոտուց, բախվել հողաթմբերին, քարերին․ կա վիրավոր Առանձին շրջաններում սպասվում են տեղումներ Ադրբեջանի բենզինը ոչ թե տնտեսական, այլ քաղաքական պատմություն է, որը գնի էժանացում բեմադրելն է Երբ կհանդիպեն Պուտինը, Թրամփն ու Զելենսկին Դանակի հարվածներից uպանված 20-ամյա տղան ՊՆ պայմանագրային զինծառայող էր. մանրամասներ. Armlur Ողբերգական ավտովթար․ մետաղի ջարդոնի վերածված մեքենայից դուրս են բերել տղամարդու դին Սրանց պետք է հեռացնել, որ և՛ անկախ Հայաստան լինի, և՛ իրական հայ-ռուսական դաշինք․ Շարմազանով Ռուբեն Վարդանյանին և մյուսներին դատում են նրա համար, որ նրանք հայ են․ Արման Թաթոյան Առեղծվածային մահվան դեպք՝ Գեղարքունիքի մարզում. Սևանի կենտրոնական հրապարակում այսօր 20–ամյա երիտասարդի են սպանել Արմավիրի բանտ տանող ճանապարհի ցուցանակի վրա քաղաքացու մարմին է կшխված եղել ՀՀ ԱԱԾ-ի պարզաբանումն ինձ հիշեցնում է դասական անեկդոտը․ Նաիրի Հոխիկյան Ռուսաստանից Վրաստան անցած տասնյակ բեռնատարների վարորդների փետրվարի 12-ից թույլ չեն տալիս ուղևորվել Հայաստան ԲԴԽ-ն փաստաբանանների նկատմամբ «խաչակրաց արշավանքի» նախադրյալ է ստեղծում․ Էդուարդ Սարիբեկյան