ԱԺ փոխնախագահ Ալեն Սիմոնյանը Երևանի քաղաքապետ Հայկ Մարությանի կողմից հրաժարականի դիմում ներկայացնելու անհրաժեշտություն չի տեսնում, քանի որ նրան որևէ հարցում չի մեղադրում: «Պարոն Մարությանը կատարել է իր գործառույթը, իրավական առումով նրա գործողություններում որևէ խախտում չեմ տեսնում, սա ասում եմ՝ որպես իրավաբան: Այլ հարց է, որ գուցե օրենսդրական բաց կա, որն այսօր ընդդիմությունը փորձում է տարբեր կերպ շահարկել, ինչը, ըստ իս, անհաջող է»,- այսօր խորհրդարանում լրագրողների հետ զրույցում ասաց Ալեն Սիմոնյանը՝ անդրադառնալով քաղաքապետարանին տված նվիրատվություններին, որտեղ, ըստ Երևանի ավագանու «Լույս» խմբակցության անդամների՝ կոռուպցիոն ռիսկեր կան: Դիտարկմանը՝ նվիրատվությունների ֆոնին քաղաքապետարանը բազմաթիվ շինթույլտվություններ է տվել, Ալեն Սիմոնյանը նկատեց, որ շինարարություն անելու շատ թույլտվություններ են եղել, և պետք չէ դա կապել նվիրատվությունների հետ ու ենթադրություններ անել: Մանրամասները՝ տեսանյութում.