Ես փաստացի, դոկումենտալ եմ խոսում, ոչ թե հաճոյանում եմ, ուզում եմ գովաբանել: Այս մասին, այսօր՝ դեկտեմբերի 3-ին, ԱԺ-ում լրագրողների հետ զրույցում նշեց ԲՀԿ խմբակցության ղեկավար Գագիկ Ծառուկյանը՝ անդրադառնալով նրան, որ հայտնի գործարար, իր խնամի Խաչատուր Սուքիասյանը հայտարարել է, որ կռուպցիայի վերացումն արդեն տնտեսական հեղափոխություն է:
«Տնտեսական հեղափոխությունը կոռուպցիայի հետ ոչ մի կապ չունի: Կոռուպցիան հիմնականում բյուջեի հետ կապված, տենդերներին մասնակցել-չմասնակցել, իսկ տնտեսական հեղափոխությունը ոլորտների զարգացումն է, որ պետք է ոլորտներում գումար դնես, զարգանա, որ մարդիկ կարողանան փող ստանալ»,-ասաց Ծառուկյանը:
Գագիկ Ծառուկյանն այսօր անդրադարձավ նաև իրեն պատկանող ընկերություններում ՊԵԿ-ի ստուգումներին:
«Հիմա էսօր բացի Ծառուկյանից ո՞ւմ են ստուգում: Սերժ Սարգսյանի օրոք ստուգել են, Կարեն Կարապետյանի օրոք ստուգել են, հիմա նորից ստուգում են: Ես էլ ասում եմ՝ ստուգեք, բայց ստուգելուն ձեւ կա: էս երկրում մենակ Ծառուկյա՞նն է սեփականատեր: Հեղափոխությունից հետո ի՞նչ փոխվեց, մենակ էլի Ծառուկյանի՞ն պետք է ստուգեն», - ասաց նա: