Ինձ փորձում են սպառնալ, հայհոյում են.նպատակն ինձ լռեցնելն է. Վահան Բաբայան (video)
Իշխանությունների ռեպրեսիաները նոր չեն մեկնարկել, դրանք շատ վաղուց են, պարզապես գնալով ծավալը և չափը ավելի են ահագնանում, օրենսդրական բազան, որ դրված է այդ հետաքննությունների տակ, ավելի ու ավելի է թուլանում: Այս մասին լրագրողների հետ հանդիպմանը հայտարարեց «Ադեկվադ» միաբանության վարչության անդամ, Հանրային ռադիոյի նախկին փոխտնօրեն Լիլիթ Թումանյանը` անդրադառնալով Սուրբ Աթոռում ՀՀ նախկին դեսպան Միքայել Մինասյանի ֆեյսբուքյան գրառմանը:
«Ռեֆորմիստներ» կուսակցության ղեկավար Վահան Բաբայանն էլ նշեց, թե իշխանությունների կողմից ռեպրեսիաները նոր չեն. «Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ուղիղ եթերում կոչ արեց դատարանները շրջափակել. ինչ էր դա, եթե ոչ ռեպրեսիա դատական համակարգի նկատմամբ: ՍԴ-ն երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի վերաբերյալ որոշում կայացրեց, որը բացահայտ համարվեց ապօրինի և ոչ իրավական»,-ասաց Բաբայանը` ընդգծելով, թե այդ պարագայում զարմանալի չեն Միքայել Մինասյանի հնչեցրած գնահատականները: