«Ես նույնիսկ գնացել եմ նրան, որ 30 միլիոնի փոխարեն տան կերակրողին կորցնելու թոշակ, բայց ես չարաչար սխալվել եմ։ Ոչ մի դրական պատասխան, ոչ մի լուծում չստացա։ Այսօր ժողովուրդը զանգեց, որ տիկին Մարգարիտա, մենք կառավարության շենքի դիմաց ենք, դուք ո՞ւր եք, ես նորից միացա իմ ժողովրդին, մինչև վերջ՝ քոռ լինեմ, թե թոփալ, ինչքան կուզեն, վարկաբեկեն, մեր պահանջն արդարացի է»,-լրագրողների հետ զրույցում ասաց «Զինվոր» համակարգող խորհրդի նախագահ Մարգարիտա Խաչատրյանը։
Խաչատրյանը շեշտում է՝ պետք էր առաջնահերթություն տրվեր բանակում զոհվածների ընտանիքներին․ «Մենք էլ կարող ենք դիմել Եվրադատարան, թե որ կարգավիճակով մեր երեխեքին տարան, սպանին, բերին տվին մեզ։ Մենք տեղեկանք ենք ուզում Ֆինանսների նախարարությունից, թե ինչի են գումար դուրս գրել և տրվել «Մարտի 1-ի» զոհերի ընտանիքներին։ Զոհվածի ընտանիքներին առաջմնահերթությունը պետք է տրվեր, ոչ թե Օպերայից մինչև քաղաքապետարան խանութ թալանողներին»։