Եթե ադրբեջանցի բլոգերը հանկարծ «թքեր», նա չէր «թքելու» Փաշինյան անձի վրա,այլ «թքելու էր» հայ ժողովրդի վրա.Միհրդատ Մադաթյան (video)
Հոգեբան Միհրդատ Մադաթյանի խոսքով՝ Նիկոլ Փաշինյանի ելույթներըը Իտալիայում պոպուլիզմի հերթական դրսևորումներն էին: Անդրադառնալով ադրբեջանցի բլոգերի միջադեպին՝ փորձագետը նշեց, որ, այնուամենայնիվ, ակնհայտ էր, որ ադրբեջանցին նա չէր, ով փորձում էր ներկայանալ։«Չեմ կարծում, որ Հայաստանի վարչապետի թիկնազորն այնքան թույլ էր, որ «բլոգերը» ինքնուրույն եկել ու ազատ ներս է մտել: Կարծում եմ, որ այդ մասին նախօրոք իրազեկվել է: Հանրության շատ ներկայացուցիչներ, որոնք Հայաստանում բազմաթիվ խնդիրներ ունեն, որտեղ միջավայրն ավելի անվտանգ է Նիկոլ Փաշինյանի համար, քանի որ ինքն էլ բազմիցս հայտարարել է, որ լեգիտիմ իշխանություն է, նրան մեծ թվով հարցեր ունեն ուղղելու, եւ այդ հարցերը մեծ դժվարությամբ են հասնում վարչապետին, եւ քաղաքացիները հաճախ դժվարանում են նրա առաջ բարձրացնել իրենց հուզող առօրյա խնդիրները»,-«Հայելի» ակումբում լրագրողների հետ զրույցում ասաց հոգեբանը: