Սխալ ստորակետ դնելու պատճառով քրգործ են բացում Արա Բաբլոյանի դեմ․ Վազգեն Մանուկյան (video)
Հանրային խորհրդի նախագահ Վազգեն Մանուկյանը զարմանալի է համարում այն, որ ստորակետ դնելու պատճառով կարող են քրեական գործ հարուցել: «Մեր հասարակությանն այսպես բզկտված դեռ չէի տեսել․ իրար նկատմամբ թույնով լցված, արժեքավոր մարդկանց դեմ քրեական գործեր հարուցելով։ Արա Բաբլոյանի դեմ հարուցված քրգործը զարմանք է առաջացնում։ Հայաստանի լավագույն բժիշկներից մեկը, որով հպարտանում ենք աշխարհով՝ մեկ էլ լսում ենք, որ սխալ ստորակետ դնելու պատճառով քրգործ են բացել նրա դեմ։ Հանում են Ղարաբաղի լավագույն նախարարներից մեկին՝ պաշտպանության նախարարին, որը ճիշտ նախադասություն չի ասել իրենց կարծիքով։ Անարժեք մարդիկ հետապնդում են այս պետության համար մեծ ջանքերով, մեծ արդյունքների հասած մարդկանց, որոնք հիմա գտնվում են հարվածի տակ։ Մի խայտառակություն էլ «Հոկտեմբերի 27»-ի գործն է։ Քաղաքական գործ են բացում ամենաամոթալի ձևով, անարժան մարդկանց ձեռքով»,-այսօր «Մամուլի ազգային ակումբում», լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց նա: