«Մեկը դատարկ-դատարկ բաներ է ասում ու դառնում կինոյի տղա». Գագիկ Ծառուկյանը՝ ՍԴ-ի շուրջ ստեղծված իրավիճակի մասին (video)
ԱԺ ԲՀԿ խմբակցության ղեկավար Գագիկ Ծառուկյանի համար անընդունելի է, որ Հրայր Թովմասյանի աղջիկներին կանչել են ԱԱԾ և հարցաքննել:
«Եթե այսօր հիմնական խնդիրը ՍԴ նախագահ Հրայր Թովմասյանն է, ապա խնդիր չկա, թող հանցակազմ ներկայացնեն, որ նա ինչ-որ հանցանք է կատարել, մենք բոլորս կողմ կլինենք՝ թող պատժեն: Մենք կողմ չենք հանցագործությանը, ուզում ենք, որ պատիժ լինի:
Բայց որպես հայ ու ընտանիքի մարդ՝ տեսնելով, որ 16 տարեկան աղջկան կանչում են հարցաքննության, ինչ-որ չարաշահումներ՝ ինձ համար անընդունելի է:
ՍԴ-ի հետ կապված հարցի ուսումնասիրությունը հանձնարարել էինք մեր փորձագետներին, ինչը ներկայացրեցինք, որևէ հանցակազմ, իրավական հիմք չկար, նման դատարկ-դատարկ խոսելն անհարմար է, տեսաք, որ ԱԺ-ի նախագիծը գնաց ՍԴ, իսկ այնտեղից մերժեցին: Մարդիկ չպետք է վատ վիճակի մեջ դնեն, նրանք իրենց պաշտոնին պետք է տիրապետեն, հասկանան դիմացինին»,- նշեց նա: