Ի՞նչ կապ կա Վիտալի Բալասանյանի հայտարարությունների ու ՊՊԾ անվտանգության ղեկավարին պաշտոնից ազատելու միջև.Տիգրան Քոչարյան (video)
«Բալասանյանի հարցազրույցից հետո Նիկոլ Փաշինյանը աշխատանքից ազատել է ՊՊԾ անվտանգության ղեկավարին:Կասկածամտություն է զարգանում Փաշինյանի մոտ, հատկապես իր հետ չքայլող շրջապատի հանդեպ։ Բարդ է ՀՀ-ում հակաճառել Փաշինյանին, չհամաձայնվել նրա հետ կամ սխալ հանել, յուրաքանչյուր փորձ ցավալի ռեակցիա է առաջացնում, հայրենասիրական երիտասարդներ են հայտնվում գյուղատնտեսական մթերքով, շատերն այս իրավիճակում փորձում են մի կողմ քաշվել, բայց մենք չենք ապրում աշխարհից կտրված երկրում, որ մեզ թույլ տանք նման բան։ Դա թուլացնում է երկու երկրների անվտանգությունը»,-այսօր Հայելի ակումբում հրավիրված ասուլիսի ժամանակ ասաց մեդիափորձագետ Տիգրան Քոչարյանն՝ անդրադառնալով վերջին շրջանում Վիտալի Բալասանյանի հայտարարություններին ու Հայաստանից դրանց արձագանքին: