Դա անձնավորված ինչ-որ փաստաթուղթ չէ, այն ԱԺ-ի կողմից մի գործընթաց է և այն պետք է լինի բացառապես իրավական դաշտում. Արման Աբովյան (video)
ԱԺ ԲՀԿ խմբակցության պատգամավոր Արման Աբովյանի խոսքով՝ երբ իրենց իրավաբանները կտան ընդհանուր եզրակացություն, կլինի քննարկում, ըստ այդմ էլ որոշում կկայացնեն:
Նա նշեց, որ այժմ պետք է սպասել, մինչև խմբակցությունում կավարտվեն քննարկումները, և մինչև քվեարկությունը հարցի վերաբերյալ կլինի ԲՀԿ-ի կարծիքը:
«Մեր գնահատականը միանշանակ լինելու է իրավական, հիշեցնեմ, որ 2017 թվականին մենք դեմ ենք քվեարկել Հրայր Թովմասյանին, և այն փաստարկները, որոնք մենք բերել էինք այն ժամանակ, փաստացի այսօր են բերում: Սակայն դա անձնավորված ինչ-որ փաստաթուղթ չէ, այն ԱԺ-ի կողմից մի գործընթաց է և այն պետք է լինի բացառապես իրավական դաշտում և օրենսդրությանը համապատասխան»,- շեշտեց Արման Աբովյանը:
Ըստ նրա՝ բազմիցս հայտարարել են, որ յուրաքանչյուր գործընթաց, որը տեղի է ունենում Հայաստանում, պետք է տեղի ունենա օրենքով սահմանված կարգով: