Գ. Խաչատրյանն ԱԱԾ-ի դեպոզիտ հաշվին փոխանցել է ենթադրյալ հանցագործությամբ պատճառված վնասը (video)
Վերաքննիչ քրեական դատարանը Գագիկ Խաչատրյանի կալանավորման որոշումը կհրապարակվի երկուշաբթի՝ ժամը 09։30-ին։   Գագիկ Խաչատրյանը ներկա է եղել դատական նիստին, իսկ այս պահին ԱԱԾ մեկուսարանում է,-դատական նիստից հետո լրագրողների հետ զրույցում հայտնել է ՊԵԿ նախկին նախագահի պաշտպան Երեմ Սարգսյանը։
« Գագիկ Խաչատրյանն ԱԱԾ-ի դեպոզիտ հաշվին փոխանցել է նրան վերագրվող ենթադրյալ հանցագործությամբ պատճառված վնասը՝ շուրջ 200 մլն դրամ գումարը:Գ. Խաչատրյանն իրեն առաջադրված մեղադրանքը չի ընդունում, և գումարի փոխանցումն ընդամենը հավաստումն է այն բանի, որ նա պատշաճ վարքագիծ է դրսևորում, ու եթե անգամ քննությամբ հաստատվի նրան վերագրվող արարքն, արդեն իսկ առկա է երաշխիք այն մասին, որ հանցագործությամբ պատճառված վնասը կարող է փոխհատուցվել»,-ասաց Սարգսյանը:
Սարգսյանը նշեց նաև, որ պաշտպանները գործը քննող դատավորին կարգապահական պատասխանատվության ենթարկելու հաղորդում են ներկայացրել ՀՀ արդարադատության նախարարին և Դատավորների ընդհանուր ժողովի կարգապահական հանձնաժողովին։