Երևանի թիվ 15 հատուկ երաժշտական դպրոցը պարալիզացված է, մինչև ու՞ր եք հասնելու. Սամվել Երեմյան (նախկին տնօրեն) (video)
Երևանի թիվ 15 հատուկ երաժշտական դպրոցի նախկին տնօրեն Սամվել Երեմյանն, այսօր Հայելի ակումբում հրավիրված ասուլիսի ժամանակ անդրադարձավ իրեն պաշտոնից հեռացնելուն ու դպրոցի շուրջ ստեղծված իրավիճակին. «2018 թվականի դեկտեմբերին Կրթության պետական տեսչության կողմից ստուգումներ են իրականացվել, ինչ արդյունքում տեսչությունը ՀՀ օրենսդրությանը հակասող է ճանաչել դպրոցի 2003 թվականի կանոնադրությունը, ուսուցիչների մրցույթների անցկացման վերաբերյալ խախտումներ է հայտնաբերել։ Ես բազմիցս բանավոր բարձրացրել եմ կանոնադրության հարցը, սակայն այն չի փոխվել։ 2019 թվականի հունվարին ստացա առաջին նկատողությունը»:
Շարունակելով խոսքը՝ Երեմյանն ասաց.«այնուհետև սուրճի սեղանի շուրջ զրույցների արդյունքում, ահազանգով դպրոց են գալիս ԱԺ պատգամավորներ: Ահազանագն էլ նրա մասին է, թե ես, լինելով կուսակցական (խմբ. 1990 թ.-ից Երեմյանը ՀՅԴ-ական է) հոկտեմբերի 27-ի կոչեր եմ արել»:
Առավել մանրամասն՝ տեսանյութում.