Բոլորին ասեմ՝ ես դաշինք չեմ կազմելու, թող գան «Նոյան տապան»-ի նման կլինի. Գագիկ Ծառուկյա Ղարաբաղյան շարժումը պայքար էր ոչ միայն Արցախի ազատագրման, այլև ազատության ու արժանապատվության համար․ Զուրաբյան Պատրաստ ենք զորք ուղարկել Գազա. Ֆիդան «Սա Թրամփի հարցը չէ, սա մեր քաղաքական ղեկավարության բանակցային ունակությունների բացակայության հարցն է». Տաթև Հայրապետյան Երևանում խոշորամաշտաբ խուզարկություններ են ընթանում 40 հասցեներում Իշխանության առաջնահերթությունը ոչ թե քաղաքացին, այլ սեփական աթոռն է․ Քրիստինե Վարդանյան Մայր Աթոռի շուրջ ստեղծված իրավիճակի առումով իշխանության տերը Նիկոլ Փաշինյանն է, իսկ դրության տերը՝ Գարեգին Երկրորդը. քաղաքագետ Ադրբեջանի քաղաքական և տնտեսական ազդեցությունը`Թուրքիայի վրա Ադրբեջանական «դեմոկրատիան» հասավ Վաշինգտոն
Հայկ Մարությանը մինչեւ մարտ չխոսելու ուխտ է արել. «Իրավունք» Կճոյանը բողոքի նոտա է հղել Նիկոլին. «Սենց չեղավ, ախր». «Իրավունք» ՔՊ-ականները «աչյոտ» են պահանջել շեֆից. «Իրավունք» ՔՊ-ականները պարեկ են ծեծում. «Հրապարակ» Նոր ռեպրեսիաներ են սպասվում. «Հրապարակ» Իշխանությունը չի ուզում, որ արցախցիները մասնակցեն ընտրություններին. «Հրապարակ» Պետերի ախորժակը բացվել է, պարգևավճարներն իրավիճակ են փոխել. «Հրապարակ» Արձանագրությունը կա. դատախազը պետք է մեղադրանք առաջադրի Արթուր Հովհաննիսյանին. «Ժողովուրդ» Որոշել են համայնքապետերի վախը բռնել. «Հրապարակ» Ով կլինի ՔՊ նախընտրական ցուցակի առաջին կինը. կուսակցությունում տհաճ իրավիճակ է ստեղծվել. «Ժողովուրդ» Փետրվարի 20-ին դատական համակարգը հավաքվելու է. ինչ են քննարկելու. «Ժողովուրդ» Այդ ի՞նչ «ձեռքբերումներից» են խոսում իշխանությունները. «Փաստ» Արարատ Միրզոյանը ՔՊ–ում ձայներ է ստացել իր չեզոք եւ հավասարակշիռ կեցվածքի համար․ «Հրապարակ» ՔՊ–ականները հրճվանքի մեջ են. այլևս չեն գաղտնալսելու․ «Հրապարակ» Հայկ Մարությանի ուժը մասնակցելու է ընտրություններին․ «Հրապարակ» Արամ Սարգսյանը՝ տրոյական ձիու կերպարում. նա կարծում է, որ իշխանությունը «քցում» է իրենց. «Հրապարակ»